Meist

Niguliste muuseum hoiab, uurib ja tutvustab keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti.
Muuseum paikneb 13. sajandil rajatud Niguliste kirikus ja on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis asub endises sakraalhoones, võimaldades kirikukunsti esitleda selle ajaloolises kontekstis. Muuseumi tähtteosteks on Põhja-Saksa ja Madalmaade hiliskeskaegsed retaablid ning Bernt Notke maalitud „Surmatants” 15. sajandi lõpust.
Kaupmeeste ja meresõitjate kaitsepühakule Nikolausele pühitsetud Niguliste kirik oli keskajal üks Tallinna kahest kogudusekirikust ning linna tähtsamaid pühakodasid.

Ka Tallinna varauusaja kuulsaim puunikerdaja Christian Ackermann on täitnud Niguliste kirikuga seotud töötellimusi, näiteks teinud kirikule kaks nikerdustega kaunistatud ust (hävinud).

Õppematerjali tekstiautorid on Liis Reier ja Tiina-Mall Kreem, tehniline lahendus Madli-Maria Naulainen ja Tiina Treibold.
Fotod: Peeter Säre, kui pole märgitud teisiti.

„Christian Ackermanni” e-tunni koostamise meeskonda kuulusid ka Eesti Kunstimuuseumi kirjastuse keeletoimetaja Ester Kangur, kommunikatsioonispetsialist Karel Zova ning haridus- ja publikutöö arendaja Signe Siim.