TEA
Christian Ackermann lõi oma kunsti selleks, et teenida oma igapäevast leiba, ühiskonda ja Jumalat. Ackermanni koos tislerite ja maalijatega loodud baroksed altariseinad, kantslid, Kolgata grupid, linnakodanike epitaafid ja aadlike vappepitaafid olid osa luterlikust barokk-kunstist ning seega ka Eesti kultuuriajaloost.
Tänapäeval näeb Ackermanni puunikerduskunsti peamiselt luterlikes kirikutes. Vaid Tallinna Püha Vaimu kiriku ukse kõrval näeb Ackermanni „tänavakunsti“ – 1684. aastal valminud kella nikerdatud ehisraami.
Nii nagu kõik teised Ackermanni töökojas loodud tööd, meenutavad ka Püha Vaimu kiriku kella ehisraami kaunistavad evangelistide kujud möödujaile reformatsiooni sündmusi, barokiajal kehtinud ja siiani kehtivaid usutõdesid.
Püha Vaimu kiriku peaaegu 350-aastane seinakell meenutab kord Tallinnas elanud või linna külastanud inimesi (vaimulikke, käsitöölisi, raehärrasid jt) ning sedagi, et 1684. aastal ei põlenud mitte ainult Toompea, vaid ka Püha Vaimu kiriku kell. Tules hävinud kella ehisraami asemele Ackermanni töökojast uus tellitigi.
Püha Vaimu kiriku seinakell on üks Tallinna tuntumaid mälestusmärke.